Session: PS1
Poster Session

Time
13:30 - 14:30 on Wednesday, 13th of September 2017
Venue
Gallery
  • 13:30
    Javier Losada (Valencia Nanophotonics Technology Center (NTC)), Alejandro Martínez (Universitat Politècnica de València)
  • 13:30
    Wassie Takele (Institute of Physical Chemistry, Polish Academy of Sciences), Lukasz Piatkowski (Institute of Physical Chemistry, Polish Academy of Sciences), Jacek Waluk (Institute of Physical Chemistry, Polish Academy of Sciences)
  • 13:30
    Xiaoyang Duan (Max Planck Institute for Intelligent Systems & University of Heidelberg), Simon Kamin (Max Planck Institute for Intelligent Systems &), Na Liu (Max Planck Institute for Intelligent Systems & University of Heidelberg)
  • 13:30
    Laura Mercadé Morales (Universitat Politècnica de València), Alejandro Martínez (Universitat Politècnica de València)
  • 13:30
    Juan Uriel Esparza (Universite Pierre et Marie Curie), Amit Raj Dhawan (Institute of Fundamental and Frontier Sciences and and Univiversity of Pierre et Marie Curie), Cherif Belacel (Centre Développement Technologies Avancées), Catherine Schwob, (Univ. Pierre et Marie Curie), Micheal Nasilowski (Ecole Supérieure de Physique et de Chimie Industrielles de la Ville de Paris), Benoit Dubertret (Ecole Supérieure de Physique et de Chimie Industrielles de la Ville de Paris), Laurent Coolen (Universite Pierre et Marie Curie), Pascale Senellart (Laboratoire de photonique et nanostructures), Agnès Maître (Universite Pierre et Marie Curie)
  • 13:30
    Natalie A. Gibson (University of California, Berkeley), Brent A. Koscher (University of California, Berkeley), A. Paul Alivisatos (University of California, Berkeley), Stephen R. Leone (University of California, Berkeley)
  • 13:30
    Viktoria Lapina (Institute of Physics NAS of Belarus), Piotr Pershukevich (Institute of Physics NAS of Belarus), Pavich Tatsiana (Institute of Physics NAN Belarus)
  • 13:30
    Patricio Oyarzun (Universidad San Sebastián), Braulio Contreras (Universidad San Sebastián), Enrique Guzmán-Gutiérrez (Universidad San Sebastián), Javiera Aguilar (Universidad San Sebastián), Alejandro Maldonado (Universidad San Sebastián), René Garcés (Universidad San Sebastián)
  • 13:30
    Dominykas Brickus (Center for Physical Sciences and Technology, Industrial Laboratory for Photonic Technologies), Sergej Orlov (Center for Physical Sciences and Technology, Industrial Laboratory for Photonic Technologies)
  • 13:30
    Yves Auad (University of Campinas – UNICAMP), Ricardo Peña Román (University of Campinas – UNICAMP), Edivar Carvalho (University of Campinas – UNICAMP), Isabela Rigo (University of Campinas – UNICAMP), Raone Guedes (University of Campinas – UNICAMP), Leonardo Santana (University of Campinas – UNICAMP), Ronaldo Vieira (University of Campinas – UNICAMP), Luiza Lober (University of Campinas – UNICAMP), Lucas Palhares (University of Campinas – UNICAMP), Maria Orfanelli (University of Campinas – UNICAMP), Luiz Fernando Zagonel (University of Campinas – UNICAMP)
  • 13:30
    Monika Zawadzka (Centre for Industrial and Engineering Optics, School of Physics, Clinical and Optometric Sciences, College of Sciences and Health, Dublin Institute of Technology), Izabela Naydenova (Centre for Industrial and Engineering Optics, School of Physics, Clinical and Optometric Sciences, College of Sciences and Health, Dublin Institute of Technology)
  • 13:30
    Petr Kutálek (University of Pardubice), Petr Knotek (University of Pardubice), Eva Černošková (University of Pardubice), Ludvík Beneš (University of Pardubice), Petr Janíček (University of Pardubice)
  • 13:30
    Alexey Tishchenko (National Research Nuclear University MEPhI (Moscow Engineering Physics Institute)), Maxim Anokhin (National Research Nuclear University MEPhI (Moscow Engineering Physics Institute)), Mikhail Strikhanov (National Research Nuclear University MEPhI (Moscow Engineering Physics Institute))
  • 13:30
    Daria Bezshlyakh (Institute of Semiconductor Technology (IHT), Technische Universität Braunschweig), Benjamin Pogoda (Institute of Semiconductor Technology (IHT), Technische Universität Braunschweig), Jannick Langfahl (Department 5.1 Surface Metrology, Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB)), Uwe Brand (Department 5.1 Surface Metrology, Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB)), Hutomo Suryo Wasisto (Institute of Semiconductor Technology (IHT), Technische Universität Braunschweig), Andreas Waag (Institute of Semiconductor Technology (IHT), Technische Universität Braunschweig)
  • 13:30
    Brahim Rekik (University Saad Dahlab Blida1 , lAboratory LASICOM), Kheirreddine Lebbou (institut Lumière Matière, université Claude Bernanrd Lyon 1), Mourad Derbal (université Saad Dahleb Blida 1 Laboratory Lasicom)
  • 13:30
    Ricardo Tellez-Limon (CONACYT - CICESE Monterrey), Rafael Salas-Montiel (Université de technologie de Troyes), Victor Coello (CICESE Monterrey), Sylvain Blaize (Université de technologie de Troyes)
  • 13:30
    Kevin Huang (Anitoa Systems LLC), Benjamin Ding (Anitoa Systems LLC), Zhimin Ding (Anitoa Systems LLC)
  • 13:30
    Nestor Gisbert Quilis (Biosensor Technologies, AIT-Austrian Institute of Technology GmbH), Marcel van Dongen (DWI - Leibniz Institute for Interactive Materials, Aachen,), Christian Petri (Macromolecular Chemistry, Department Chemistry - Biology, University of Siegen), Ulrich Jonas (Macromolecular Chemistry, Department Chemistry - Biology, University of Siegen), Wolfgang Knoll (Biosensor Technologies, AIT-Austrian Institute of Technology GmbH), Martin Möller (DWI - Leibniz Institute for Interactive Materials, Aachen,), Ahmed Mourran (DWI - Leibniz Institute for Interactive Materials, Aachen,), Jakub Dostalek (Biosensor Technologies, AIT-Austrian Institute of Technology GmbH)
  • 13:30
    Nicole Ritter (Wilfrid Laurier University), Jennifer Chen (York University), Vladimir Kitaev (Wilfrid Laurier University)
  • 13:30
    Abdallatif Alshalfouh (Carl von Ossietzky Universität Oldenburg)