Monday, 3rd September

Monday
09:30 - 13:00
Chaired By:
Matthias Beck & Thomas Lawton
Venue
G15
Monday
10:30 - 11:00
Coffee Break
Venue
Atrium
Monday
13:00 - 14:00
Lunch
Venue
Cafe
Monday
14:00 - 15:15
KN-1
Opening Keynote Address
Venue
G05
14:00
»
Vice Admiral Mark Mellett
Irish Defence Forces
Monday
15:15 - 15:45
Coffee break
Venue
Atrium
Monday
15:45 - 17:15
Chaired By:
Michelle Carr
Venue
G02
15:45
» Margaret Healy (Cork University Business School, UCC), Claire O'Sullivan Rochford (Cork University Business School, UCC), John Doran (Cork University Business School, UCC)
16:05
» Austin Brady (University College Cork), Geraldine Ryan (University College Cork), Ella Kavanagh (University College Cork)
16:25
» Conor Hickey (Cork University Business School, UCC), Paul Deane (Environmental Research Institute, University College Cork), Celine McInerney (Cork University Business School, UCC), Brian O Gallachoir (ucc)
16:45
» Philip Hamill (Emirates Institute for Banking and Financial Studies), Mark Hutchinson (University College Cork), Quang Minh Nhi Nguyen (University College Cork), Mark Mulcahy (University College Cork)
Monday
15:45 - 17:15
Chaired By:
Joe Bogue
Venue
G09
15:45
» Hamid Etemad (McGill University), Yassaman Gorji (Concordia Univeristy), Hamed Motaghi (University of Quebec in Outaouais)
16:05
» Linda Murphy (University), Gillian Barrett (University College Cork), Aimee O'Sullivan (University College Cork)
16:25
» Brian O'Flaherty (Department of Business Information Systems, Cork University Business School, University College Cork), Damien Organ (Department of Business Information Systems, Cork University Business School, University College Cork)
16:45
» Malcolm Beynon (Cardiff University), Paul Jones (Coventry University), David Pickernell (University of Portsmouth)
Monday
15:45 - 17:15
Chaired By:
Matthias Beck
Venue
G14
15:45
» Ann Kirby (University College Cork), Aileen Murphy (University College Cork), Colin Bradley (University College Cork)
16:05
» Edel Walsh (University College Cork), Aileen Murphy (University College Cork), Carmel Halton (University College Cork), Gill Harold (University College Cork)
16:25
» Michael Garry Keegan (National University of Ireland, Galway)
16:45
» Gerard Flynn (Cork University Business School, UCC), Tadhg Nagle (Cork University Business School, UCC), Ciara Fitzgerald (Cork University Business School, UCC), Mark Hutchinson (University College Cork)
Monday
15:45 - 17:15
HRM - 1
Chaired By:
David Collings
Venue
G13
15:45
» Eilis Collins (Southampton University), Nicholas Clarke (EADA Business School), Malcolm Higgs (University of Hull)
16:05
16:25
16:45
» Ashley Bamberg (University of Limerick), Jean McCarthy (University of Limerick), Noreen Heraty (University of Limerick)
Monday
15:45 - 17:15
Chaired By:
Claire O'Neill
Venue
G18
15:45
» Marvin Bates (Lewis University, Romeoville, IL, Department of Marketing, College of Business), Thomas Buckles (Azusa Pacific University, Azusa, CA, Department of Marketing and Entrepreneurship), George Klemic (Lewis University, Romeoville, IL, Department of Business Administration, College of Business)
16:05
» Holly Barry (Cork Institute of Technology), Rose Leahy (Cork Institute of Technology), Pio Fenton (Cork Institute of Technology)
16:25
» Eleonora Pighi (Trinity College Dublin), Ann Torres (National University of Ireland, Galway)
16:45
» Lana Repar (University College Cork), Joe Bogue (University College Cork), Stephen Onakuse (University College Cork)
Monday
15:45 - 17:15
Chaired By:
Majella Giblin
Venue
G04
15:45
» Lawrence Dooley (Cork University Business School, UCC), Oliver Som (Management Center, Innsbruck)
16:05
» Kristel Miller (Ulster University), Maura McAdam (Dublin City University), Rodney Mcadam (Ulster University)
16:25
» Seán Nevin (Cork University Business School, UCC), Rob Gleasure (Cork University Business School, UCC), Philip O'Reilly (Cork University Business School, UCC), Joseph Feller (Cork), Shanping Li (Zhejiang University), Jerry Cristoforo (State Street Corporation)
16:45
» Stephen Dooley (University College Cork), John McAvoy (University College Cork), Philip O'Reilly (University College Cork)
Monday
15:45 - 17:15
WEO SIG
Work, Employment and Organization SIG
Venue
G08
15:45
»
Prof Bill Roche
Monday
17:30 - 19:00
Welcome Drinks Reception & Best Paper Awards
Venue
Aula Maxima

Tuesday, 4th September

Tuesday
09:00 - 10:30
Chaired By:
Celine McInerney
Venue
G01
09:00
» Jane Power (University College Cork), Geraldine Ryan (University College Cork), Bernadette Power (Cork University Business School, UCC)
09:20
09:40
» Gail Sheppard (Institute of Technology Tallaght and PhD student, Cork University Business School), Matthias Beck (Cork University Business School, UCC), Margaret Healy (Cork University Business School, UCC)
10:00
» Michelle Carr (University College Cork), Matthias Beck (Cork University Business School, UCC)
Tuesday
09:00 - 10:30
ECW
Early Career Workshop
Venue
G02
09:00
»
Dr. Christine Cross
University of Limerick
Tuesday
09:00 - 10:30
Chaired By:
Linda Murphy
Venue
G09
09:00
» Anna Murphy (Department of Biological Sciences, Cork Institute of Technology), Joe Bogue (Department of Food Business and Development, Cork University Business School, University College Cork), Brian O'Flaherty (Department of Business Information Systems, Cork University Business School, University College Cork)
09:20
» Helen McGrath (Cork University Business School, UCC), Carol Kelleher (Cork University Business School, UCC)
09:40
» Eugene Crehan (Waterford Institute of Technology), Aidan Duane (Waterford Institute of Technology)
Tuesday
09:00 - 10:30
Chaired By:
Sarah MacCurtain
Venue
G13
09:00
» Margaret Healy (Cork University Business School, UCC), John Doran (Cork University Business School, UCC)
09:20
09:40
» Aine Doherty (IT Sligo), Ann Torres (National University of Ireland, Galway)
Tuesday
09:00 - 10:30
Chaired By:
Ann Kirby
Venue
G04
09:00
» Justin Connolly (Dublin City University), Anthony Staines (Dublin City University), Regina Connolly (Dublin City University), Dale Weston (Public Health England), Andrew Boilson (Dublin City University), Paul Davis (Dublin City University)
09:20
» Aidan Walsh (Waterford Institute of Technology), Peter Hines (Waterford Institute of Technology), Denis Harrington (Waterford Institute of Technology)
09:40
» Dhafer Alahmari (Dublin City University), Paul Davis (Dublin City University)
Tuesday
09:00 - 10:30
HRM - 2
Chaired By:
Thomas Garavan
Venue
G15
09:00
» Paula O'Kane (University of Otago), Martin McCracken (University of Ulster), Hadyn Bennett (University of Ulster)
09:20
» Guohong Han-Haas (Youngstown State University)
09:40
» Jon Briscoe (Northern Illinois University), Rachel L. Frautschy Demuth (Humana, Inc.)
10:00
» Juergen Rohrmeier (Waterford Institute of Technology and Pape Consulting Group AG), Tom Egan (Waterford Institute of Technology), Thomas Peisl (University of Applied Sciences Munich)
Tuesday
09:00 - 10:30
Chaired By:
Joan Buckley
Venue
G18
09:00
» Sean Tanner (University College Cork), Mary McCarthy (University College Cork), Seamus O'Reilly (University College Cork)
09:20
» Cynthia O'Regan (Institute of Technology Carlow), Tomas Dwyer (Institute of Technology Carlow), Julie Mulligan (Institute of Technology Carlow)
09:40
» Aisling Keenan Gaylard (Athlone Institute of Technology), Ann Torres (National University of Ireland, Galway)
10:00
» Grace Carson (Queen's University Belfast), Christina O'Connor (Maynooth University), Geoff Simmons (Queen's University Belfast)
Tuesday
10:30 - 11:00
Coffee break
Venue
Atrium
Tuesday
11:00 - 12:30
Meet the Editors
Venue
G02
Tuesday
11:00 - 12:30
Chaired By:
Vivienne Byers
Venue
G04
11:00
» Zhengguang Tang (University College Cork), Catherine Kavanagh (University College Cork), Eleanor Doyle (University College Cork)
11:20
11:40
» Jonathan Morris (Cardiff University), Mike Reed (Cardiff University), Aoife McDermott (Cardiff University), Catherine Farrell (University of South Wales)
Tuesday
11:00 - 12:30
HRM - 3
Chaired By:
Edward O' Connor
Venue
G15
11:00
» Nancy Day (University of Missouri Kansas City), Patricia Meglich (University of Nebraska at Omaha), Tracy Porter (Cleveland State University)
11:20
» Marian Crowley-Henry (Maynooth University), Jon Briscoe (Northern Illinois University)
11:40
» Joseph Spiteri (Dublin City University), John McMackin (Dublin City University Business School)
12:00
» Loran Calleja (Dublin City University), Margaret Heffernan (Dublin City University)
Tuesday
11:00 - 12:40
Chaired By:
Kieran Conroy
Venue
G09
11:00
11:20
» Donal o Brien (Dublin City University), Pamela Sharkey Scott (Dublin City University), Ulf Andersson (Malardalen University), Tina Ambos (University of Geneva), Na Fu (Trinity College Dublin)
11:40
» Pooja Bangalore Vijayakumar (University of Limerick), Michael Morley (University of Limerick), Noreen Heraty (University of Limerick), Mark Mendenhall (The University of Tennessee Chattanooga), Joyce Osland (San José State University)
12:00
» Josephine Igoe (National University of Ireland, Galway)
Tuesday
11:00 - 12:30
Chaired By:
TJ McCabe
Venue
G18
11:00
» Margaret Linehan (Cork Institute of Technology), Corina Sheerin (National College of Ireland)
11:20
» Zeta Dooly (Waterford Institute of Technology), Aidan O'Driscoll (Dublin Institute of technology), Aidan Duane (Waterford Institute of Technology)
11:40
12:00
» Les Graham (Durham University), Sara Gracey (Durham University), Yuyan Zheng (Durham University)
Tuesday
11:00 - 12:30
Chaired By:
Jimmy Hill
Venue
G16
11:00
» Ryan Gallagher (Dublin Institute of technology), Eamonn Caffrey (Dublin Institute of technology)
11:20
» Ruifang Wang (Maynooth University), Patrick Gibbons (UCD), Ciaran Heavey (UCD)
11:40
» William Power (DPS Engineering and Construction, Cork.), Darrin Taylor (Department of Management & Organisation, School of Business, Waterford Institute of Technology)
12:00
» Ha Thu Thi Nguyen (University of Economics, Ho Chi Minh City), John Cassidy (University College Dublin), Elena Sannikova (University College Dublin)
Tuesday
11:00 - 12:30
Chaired By:
Kristel Miller
Venue
G13
11:00
» Diarmuid Lane (University College Cork), Robin Renwick (University College Cork), John McAvoy (University College Cork), Philip O'Reilly (University College Cork)
11:20
» Gillian Barrett (University College Cork), Lawrence Dooley (Cork University Business School, UCC), Joe Bogue (University College Cork)
11:40
» Cliona McParland (Dublin City University), Regina Connolly (Dublin City University)
Tuesday
12:30 - 13:30
Lunch
Venue
Cafe
Tuesday
12:30 - 13:30
Research Funding Symposium
Venue
G15
Tuesday
13:30 - 14:45
KN-2
Keynote
Venue
G05
13:30
»
Professor Carol Kulik
University of South Australia Business School
Tuesday
14:45 - 15:15
Coffee Break
Venue
Atrium
Tuesday
15:15 - 16:45
Chaired By:
Ellen O'Connor
Venue
G15
15:15
» Vivienne Byers (Dublin Institute of technology), Alan Gilmer (Dublin Institute of technology)
15:35
» Claire O'Neill (University College Cork), Joan Buckley (University College Cork)
15:55
Tuesday
15:15 - 16:45
Chaired By:
Alma McCarthy
Venue
106
» Alexandru Roman (California State University), Montgomery Van Wart (California State University), Alma McCarthy (NUI Galway), XiaoHu Wang (University of Hong Kong), Soonhee Kim (KDI School of Public Policy & Management), Cheol Liu (KDI School of Public Policy & Management)
» Montgomery Van Wart (California State University), Mihaela Popescue (California State University), Ying Liu (University of Renmin)
» Soonhee Kim (KDI School of Public Policy & Management), Montgomery Van Wart (California State University), Alexandru Roman (California State University), Alma McCarthy (National University of Ireland, Galway), XiaoHu Wang (University of Hong Kong), Cheol Liu (KDI School of Public Policy & Management)
» XiaoHu Wang (University of Hong Kong), Montgomery Van Wart (California State University), Alexandru Roman (California State University), Alma McCarthy (National University of Ireland, Galway), Cheol Liu (KDI School of Public Policy & Management), Soonhee Kim (KDI School of Public Policy & Management)
Tuesday
15:15 - 16:45
HRM - 4
Chaired By:
Christine Cross
Venue
G04
15:15
» Thomas Garavan (Edinburgh Napier University), Yanqing Lai (Edinburgh Napier University), Alma McCarthy (National University of Ireland, Galway), Kevin Murphy (University of Limerick), Ronan Carbery (University College Cork), Maura Sheehan (Edinburgh Napier University), Anthony McDonnell (University College Cork)
15:35
» Edward O'Connor (Maynooth University), Marian Crowley-Henry (Maynooth University)
15:55
» Margaret Heffernan (Dublin City University), Brian Harney (Dublin City University), Kenneth Cafferkey (Universiti Tun Abdul Razak), Tony Dundon (University of Manchester)
16:15
» Yseult Freeney (Dublin City University), Lisa Van Der Werff (Dublin City University), David Collings (Dublin City University)
Tuesday
15:15 - 16:45
HRM - 5
Chaired By:
Michelle O' Sullivan
Venue
G09
15:15
» Denise Currie (Queen's University Belfast), Martin McCracken (University of Ulster), Katharine Venter (Leicester University)
15:35
» Lizabeth Barclay (Oakland University), Karen Markel (University of Alaska Anchorage)
15:55
» Lana Repar (University College Cork), Joe Bogue (University College Cork), Stephen Hegarty (University College Cork)
16:15
Tuesday
15:15 - 16:45
Chaired By:
Sarah Kieran
Venue
G14
15:15
» Danielle Dimitrov (The George Washington University)
15:35
» Gretel Stock-Kupperman (Benedictine University, PhD OD Program)
15:55
» Gavin Malone (Irish Aviation Authority), Colette Darcy (National College of Ireland)
16:15
» Nuala Ryan (University of Limerick), Michelle Hammond (Oakland University), Sarah MacCurtain (University of Limerick), Rachel Clapp-Smith (Purdue University Northwest)
Tuesday
15:15 - 16:45
Chaired By:
Michael Morley
Venue
G13
15:15
» Sandra Roberts (Barry University), Marilyn Marousek (Barry University), Michael Provitera (Barry University), Robert Scully (Barry University)
15:35
15:55
» Bryan McCusker (Benedictine University, PhD OD Program)
16:15
» Edel Conway (Dublin City University), Kathy Monks (Dublin City Univeristy), Na Fu (Trinity College Dublin)
Tuesday
15:15 - 16:45
Chaired By:
Mary McCarthy
Venue
G02
15:15
» Donncha Kavanagh (University College Dublin)
15:35
» Marlena Kieszkowska (Trinity College Dublin), Ann Torres (National University of Ireland, Galway)
15:55
Tuesday
15:15 - 16:45
Chaired By:
Felicity Kelliher
Venue
G18
15:15
» Arthur Kearney (Waterford Institute of Technology), Denis Harrington (Waterford Institute of Technology), Tazeeb Rajwani (Cranfield University)
15:35
» Samantha Morris (Institute of Technology Carlow), Tomas Dwyer (Institute of Technology Carlow), Julie Mulligan (Institute of Technology Carlow)
15:55
» Mark Burnett (Athlone Institute of Technology), Anthony Johnston (Athlone Institute of Technology)
Tuesday
17:00 - 18:00
Irish Academy of Management AGM
Venue
226
Tuesday
19:00 - 23:00
Conference Gala Dinner
Venue
Cork City Gaol

Wednesday, 5th September

Wednesday
09:00 - 10:20
Chaired By:
Ger Ryan
Venue
G02
09:00
» Eimear McGeown (Cork University Business School, UCC), Bernadette Power (Cork University Business School, UCC), Edward Shinnick (Cork University Business School, UCC)
09:20
09:40
» Peter Cleary (University College Cork), Martin Quinn (Dublin City University Business School), Pall Rikhardsson (Reykjavik University), Catherine Batt (Reykjavik University)
10:00
» Ruth Gibbs (University College Cork), Michelle Carr (University College Cork), Mark Mulcahy (University College Cork), Don Walshe (University College Cork), Valerie Walshe (Health Service Executive)
Wednesday
09:00 - 10:15
Chaired By:
Vivienne Byers
Venue
G09
09:00
09:20
» Christine Mahoney (Minnesota State University, Mankato), Paul Schumann (Minnesota State University, Mankato), Marilyn Fox (Minnesota State University, Mankato)
09:40
» Michael Callanan (mC3), Andrea Casey (The George Washington University)
Wednesday
09:00 - 10:15
Chaired By:
Sarah Kieran
Venue
G15
09:00
» Nuala Ryan (University of Limerick), Michelle Hammond (Oakland University), Sarah MacCurtain (University of Limerick)
09:20
» Deirdre Bane (National College of Ireland), Jonathan Lambert (National College of Ireland)
09:40
» John Breen (Waterford Institute of Technology), Tom Egan (Waterford Institute of Technology), Richard Burke (Waterford Institute of Technology)
Wednesday
09:00 - 10:15
Chaired By:
Christina O'Connor
Venue
G03
09:00
» Dairiona Ryan (Core), Valerie Gannon (Dublin Institute of technology)
09:20
» Tara Frawley (Limerick Institute of Technology), John Fahy (University of Limerick)
09:40
» Michael Heneghan (Department of Management & Organisation, School of Business, Waterford Institute of Technology), Ethel Claffey (Department of Management & Organisation, School of Business, Waterford Institute of Technology), Paul Morrissey (Department of Management & Organisation, School of Business, Waterford Institute of Technology)
Wednesday
09:00 - 10:15
Chaired By:
David McKevitt
Venue
G01
09:00
09:20
» Muhammed Maddi (Dublin City University), Paul Davis (Dublin City University), John Geraghty (Dublin City University)
Wednesday
09:00 - 10:15
Chaired By:
Grace Fox
Venue
G18
09:00
» Jordan Gamble (Dublin City University), Maura McAdam (Dublin City University)
09:20
» Marguerite O Connor (CIT), Angela Wright (CIT)
09:40
» Stephen McCarthy (Cork University Business School, UCC), Paidi O'Raghallaigh (University College Cork), Ciara Fitzgerald (Cork University Business School, UCC), Frédéric Adam (Cork University Business School, UCC)
Wednesday
10:15 - 10:45
Coffee Break
Venue
Atrium
Wednesday
10:45 - 12:15
Chaired By:
Claire O'Neill
Venue
G15
10:45
» Ellen O'Connor (Cork University Business School and Environmental Research Institute, University College Cork), Bernadette Power (Cork University Business School and Environmental Research Institute, University College Cork), Celine McInerney (Cork University Business School and Environmental Research Institute, University College Cork), Paul Deane (Centre for Marine and Renewable Energy (MaREI) and Environmental Research Institute, University College Cork), Thomas McDermott (Socio-Economic Marine Research Unit (SEMRU), Whitaker Institute, National University of Ireland Galway)
11:05
» Sean Valentine (Univesity of North Dakota), Lynn Godkin (Lamar University)
11:25
Wednesday
10:45 - 12:15
Chaired By:
Lorraine Ryan
Venue
G01
10:45
» Rosemary Ryan (Waterford Institute of Technology), Tom Egan (Waterford Institute of Technology), Richard Burke (Waterford Institute of Technology)
11:05
» Siobhán Lucey (Cork University Business School, UCC), Maria Grydaki (University of Stirling)
11:25
» Thomas McCabe (National College of Ireland), Ronan Carbery (University College Cork), Haiyan Song (Hebei University), Martin McCracken (University of Ulster)
Wednesday
10:45 - 12:15
HRM - 6
Chaired By:
Nuala Ryan
Venue
G14
10:45
» Julius Nyiawung (University College Dublin), John Geary (University College Dublin)
11:05
» Maeve O'Sullivan (University of Limerick), Christine Cross (University of Limerick), Jonathan Lavelle (University of Limerick), Thomas Turner (University of Limerick)
11:25
11:45
» Triona Bartholin (Waterford Institute of Technology), Aidan Duane (Waterford Institute of Technology)
Wednesday
10:45 - 12:15
Chaired By:
Anthony McDonnell
Venue
G03
10:45
11:05
Wednesday
10:45 - 12:15
Chaired By:
Dennis Harrington
Venue
G02
10:45
» Kenneth Russell (Department of Business Information Systems, Cork University Business School, University College Cork), Paidi O'Raghallaigh (Cork University Business School, UCC), Philip O'Reilly (Cork University Business School, UCC), Jeremy Hayes (Department of Business Information Systems, Cork University Business School, University College Cork)
11:05
» Anne Burke (Letterkenny Institute of Technology), Joseph McDonagh (Trinity College Dublin)
Wednesday
10:45 - 12:15
Chaired By:
Noel Murray
Venue
G18
10:45
» Monica Moisuc (Cork Institute of Technology), Breda Hickey (Cork Institute of Technology), Margaret Linehan (Cork Institute of Technology)
11:05
» Catherine McGuinn (Institute of Technology Sligo), Andrew Higgins (Institute of Technology Sligo)
11:25
» Samantha Morris (Institute of Technology Carlow), Tomas Dwyer (Institute of Technology Carlow), Julie Mulligan (Institute of Technology Carlow)
Wednesday
10:45 - 12:15
Chaired By:
Jordan Gamble
Venue
G09
10:45
» Theo Lynn (Dublin City University Business School), Grace Fox (Irish Centre for Cloud Computing and Commerce), Anna Gourinovitch (Irish Centre for Cloud Computing and Commerce), Pierangelo Rosati (Dublin City University Business School), Xiaoning Liang (Trinity College Dublin)
11:05
» Aidan Kenny (Smartbox Group), Daire Hooper (Dublin Institute of technology)
11:25
» Tadhg Blommerde (Waterford Institute of Technology), Patrick Lynch (Waterford Institute of Technology)
Wednesday
12:15 - 13:15
Chaired By:
Margaret Farrell
Venue
G01
12:15
» Patrick McHugh (The George Washington University), Ravi Ramani (Purdue University Northwest)
12:35
» Christina O'Connor (Maynooth University), Denise Luethge (Northern Kentucky University)
12:55
Wednesday
12:15 - 13:15
HRM - 7
Chaired By:
Marian Crowley-Henry
Venue
G14
12:15
» Paul Teague (QUB), Bill Roche (UCD), Tom Gormley (UCD), Denise Currie (QUB)
12:35
» Thomas Turner (University of Limerick), Lorraine Ryan (University of Limerick), Michelle O Sullivan (University of Limerick)
12:55
» Wendy Rowan (Department of Business Information Systems, Cork University Business School, University College Cork), Ciara Heavin (University College Cork), Jeremy Hayes (University College Cork)
Wednesday
12:15 - 13:15
Chaired By:
Teresa O' Hara
Venue
G03
12:15
» Yanyi Wang (University of Limerick), Jonathan Lavelle (University of Limerick), patrick gunnigle (University of Limerick)
12:35
» Aloysius Newenham-Kahindi (Edwards School of Business, University of Saskatchewan), Charlie E. Stevens (Lehigh University)
12:55
Wednesday
12:15 - 13:15
Chaired By:
Nuala Ryan
Venue
G02
12:35
12:55
» Patrick Buckland (Waterford Institute of Technology), Chris O'Riordan (Waterford Institute of Technology), Felicity Kelliher (Waterford Institute of Technology), Patrick Flood (DCU)
Wednesday
12:15 - 13:15
Chaired By:
Noel Murray
Venue
G18
12:15
» Noel Kelly (Department of Management & Organisation, School of Business, Waterford Institute of Technology), Patrick Lynch (Waterford Institute of Technology), Jamie Power (Waterford Institute of Technology), Felicity Kelliher (Waterford Institute of Technology)
12:35
» Sandra Veinberger Alic (Institute of Technology Carlow), Deirdre Fleming (Institute of Technology Carlow), Una Grant (Institute of Technology Carlow)
12:55
» Michael Moran (University of Hertfordshire), Eugene Hickland (Dublin City University), David Collings (Dublin City University)
Wednesday
13:15 - 14:00
Lunch
Venue
Cafe
Wednesday
14:00 - 14:00
End of conference & cultural tours
Venue
Atrium